ASAŞ Filtre’de yeni ürün devreye alma uygulaması süreç bazlı olup eşzamanlı mühendislik teknikleri kullanılarak, disiplinlerarası yaklaşım uygulamaları ile tasarlanan ürünün müşteride memnuniyet sağlayacak fiziksel ve fonksiyonel şartlara sahip, aynı zamanda ürünün imalat ve kullanımı sırasında yasal yükümlülükleri karşılayan Çevreye duyarlı bir tasarım anlayışı hakimdir.

ASAŞ ‘ta devreye alınacak her yeni ürün için AR-GE nin liderliğinde proje ekibi oluşturulup proje esaslı Mühendislik Planlaması hazırlanır.

Yeni Ürün Mühendislik Planlaması: Planlama ve Fizibilite, Ürün Tasarımı ve Geliştirme, Proses Tasarımı ve Geliştirme, Ürün ve Prosesin Geçerlilik Kazanması, Geri Bildirimin Değerlendirilmesi olmak üzere beş ana fazda incelenir.

Yeni ürün dizaynında önceki tasarım projelerinden elde edilen tecrübelerin, bilgilerin, rakip analizlerinin, tedarikçi geri besleme bilgilerinin, iç veriler, saha verileri ve diğer kaynaklardan elde edilen verilerin benzer yapıdaki mevcut ve gelecekteki projelerde de kullanılabilmesini sağlayacak tasarım veri bankası oluşturulmuştur.

Dizayn çalışmalarında gelişen bilgisayar simulasyon tekniklerine rağmen ASAŞ müşterilerine en optimum dizaynla yüksek performans sağlayacak ürünü pratik ve hızlı denemeler yaparak sonuca ulaşmaktadır.

Yeni Ürün Prototip çalışmalarında parça/ürün gerçek proses şartlarında üretilir ve kapsamlı laboratuar performans testleri uygulanarak tasarım doğrulaması gerçekleştirilir.

deneme bonusu veren siteler